ניקוי שטיחים באמצעות לחץ מים גבוה

ניקוי שטיחים

את רובה לחץ המים, רובנו מכירים מעולם שטיפת הרכב, וכולנו גם יודעים להעריך את היכולת שלו להסיר לכלוך. בשנים האחרונות, פותחו שורה של מכשירים ביתיים שמאפשרים לנו להשיג את אותו אפקט בדיוק באמצעות חיבור המכשיר לצינור הגינה, וקבלת זרם מים בלחץ גבוה בקצה השני. אתם אולי מצפים כעת לשמוע המלצה על שימוש בשיטת ניקוי זו עבור השטיחים שלכם בבית, אך אתם עומדים לשמוע בדיוק את ההפך. סיבי השטיח שלכם הם למעשה חוטים עבים, שיכולים להיות עשויים מצמר, בד או חומרים סינתטיים שונים, שארוגים אל תוך פלטפורמת הרשת של השטיח. כאשר אתם עושים שימוש באמצעי כל כך אגרסיבי כמו לחץ מים גבוה, אתם עשויים לגלות שהשטיח שלכם נקי יותר, אך גם קרוע ובלוי יותר, וזאת לא הכוונה האמתית שלכם.

ניקוי שטיחים בבית זה לא כמו ברכב

הרעיון של ניקוי שטיחים באמצעות לחץ מים גבוה, מגיע בדרך כלל מהפרקטיקה המקובלת של שטיפת שטיחי הרכב בשיטה זו. ההבדל הגדול בין שני סוגי השטיחים הוא, ששטיחי הרכב הם למעשה יריעות עבות עשויות גומי, בעוד השטיחים בבית הם אוסף של סיבי בד ארוגים בצפיפות רבה. במקרה של שטיחים לרכב, אין שום נזק שיכול זרם המים לעשות לשטיח, וזה לחלוטין לא המצב כאמור, כאשר מדובר בשטיחים לבית. על כן, גם אם קניתם לאחרונה את המכשור החדש לניקוי ביתי באמצעות לחץ מים גבוה, לא כדאי למהר ולהפעיל אותו לטובת ניקוי השטיחים שלכם בבית.

מתי בכל זאת הופך לחץ מים גבוה לאפשרות ניקוי?

אחרי שאמרנו את זה, במסגרת תהליך ניקוי שטיחים מקצועי, בהחלט ייתכן שימוש במכשור המיועד להתיז מים בלחץ גבוה, אך פעולה זו מבוצעת על ידי איש מקצוע שיודע בדיוק מהו גבול הלחץ שניתן להפעיל על גבי סיבי השטיח, ובאיזו כמות. מנקה מקצועי עשוי לעשות שימוש בעוד שורה של אמצעים מקצועיים, לרבות מכונת קיטור המיועדת להסיר לכלוך עקשן, וגם במקרה זה, יש להכיר היטב את גבולות האפשר והמותר, על מנת שלא לגרום נזק לסיבי השטיח. בשורה התחתונה, גם אם יש לכם את המכשיר ליצירת זרם מים בלחץ גבוה, אם אתם לא מקצוענים אתם תעדיפו להימנע מהשימוש בו באופן עצמאי לטובת ניקוי שטיחים, ובמקום זאת, להזמין שירות מקצועי שמביא אתו גם את הכלים המקצועיים, גם את חומרי הניקוי המקצועיים הנדרשים, וגם את הידע המקצועי כיצד לעשות בהם שימוש.

שינוי גודל פונט