מהי הטכנולוגיה שבאמצעותה מבצעים סריקת תמונות?

סריקת תמונות

ככל שעוברות השנים, ואל חיינו נכנסות עוד ועוד טכנולוגיות חדשניות, נראה כי אנו מאבדים הערכה לערך שטכנולוגיות אלה מעניקות לנו. כך למשל, סריקת תמונות היא טכנולוגיה שעשתה מהפך שלם בכל הקשור לשימור זיכרונות ויכולת החוויה שלהם, ולצדה גם טכנולוגיית סריקת שקופיות. באמצעות תהליך פשוט וקצר, ניתן לסרוק את כל תמונות הנייר שברשותנו, לאחסן אותן על גבי המחשב או מכשיר הטלפון, ומכאן ניתן לבצע שורה ארוכה של פעולות, לרבות הקרנה שלהן על גבי מסך ענק, שיתוף עם חברים באמצעות רשתות חברתיות, שכפול התמונות, הוספת פילטרים שמעניקים להן חיים חדשים, וכמובן שמירה עליהן לדורות הבאים, הכל על גבי כרטיס זכרון אחד קטן שמכיל תמונות חיים שלמים ואשר ניתן לשאת בכיס. בשורות הבאות, נעניק קצת יחס לטכנולוגיה שמאפשרת את כל זה.

ניצול טכנולוגיית אור לסריקת תמונות

טכנולוגיית סריקה של מסמכים ותמונות פיזיים לפורמט דיגיטלי, היא טכנולוגיה המבוססת על אור. הרעיון שעומד מאחורי הטכניקה של סריקת תמונות הוא פשוט וחכם: הסורק מקרין אור חזק ונקי על גבי שטח הפנים של התמונה או המסמך אותו אנו רוצים לסרוק, ובהתאם לאור החוזר מן התמונה, יודע הסורק ליצור תעתיק שלה. מאחר וההבדל בין כל צבע וצבע הוא מידת האור המוחזרת ממנו לעין, כך יכול הסורק למדוד את כמות האור החוזר, ובהתאם לכך לדעת בדיוק רב מהו הגוון הקורן מהתמונה, ברמת דיוק של 16 מיליוני גוונים שונים. טכנולוגיה זו מיושמת גם לצורך סריקת שקופיות, אם כי במקרה זה, מוקרן תחילה אור דרך השקופית, והסורק סורק למעשה את התמונה הקורנת על גבי משטח ייעודי.

כיצד יודע הסורק ליצור את הדמויות שבתמונה?

כאמור, טכנולוגיית הסריקה יודעת להבדיל בין אינספור גוונים, והיא מסוגלת להבחין בהבדלים דקים מאוד בין גוון לגוון, אך כיצד יודעת טכנולוגיית סריקת תמונות ליצור את הדמויות המופיעות על גבי התמונה? ובכן, התשובה היא שדמויות אלה נוצרות תמיד באמצעות הבדלי צבעים. הסיבה שאנו רואים דמות שלנו על גבי נוף הררי למשל, היא בגלל הבדלי הגוונים בין הנוף ההררי ובינינו, וכמובן באין כל חלק וחלק בגופנו ובנוף ההררי עצמו. באמצעות סריקת הגוונים המדויקים, נוצרות הדמויות מאליהן וכך מתקבלת התמונה הסרוקה. כאמור, אפקט זה מתקבל גם במקרה של סריקת שקופיות, שמתבצעת על בסיס אותה הטכנולוגיה רק עושה שימוש בטכניקה מעט יותר מורכבת, שאחראית להמרת השקופית לתמונה זמנית לפני סריקתה.

למידע נוסף כנסו לאתר: memoriz.co.il

שינוי גודל פונט