מדוע צריך בבית פרטי ציוד לכיבוי אש?

ציוד גילוי וכיבוי אש צריך להיות חלק בלתי נפרד מכל מבנה. בגלל שציוד מן הסוג הזה אחראי לגלות את האש ולספק התראה שתאפשר פינוי מהיר, הוא יכול להציל חיי אדם ולמנוע נזקים בלתי הפיכים לרכוש ולתשתית.

יתרה על כך, מערכות של ציוד גילוי אש מחוברות לאמצעי כיבוי וגם לרכזות של כוחות הכיבוי וההצלה – במטרה לקצר את משך הזמן שעובר מרגע גילוי הדליקה והשריפה ועד לטיפול, כיבוי וחזרה לשגרה.

הבעיה היא שדווקא אנשים פרטיים ובעלי בתים או דירות לא תמיד מבינים את הצורך במערכות כיבוי וגילוי. בהקשר הזה, מה שצריך לעשות הוא להיכנס לעובי הקורה על מנת להכיר את תפקיד המערכת ואת האופן שבו היא פועלת.

איך פועל ציוד גילוי אש בבית פרטי?

הנה למשל כמה יתרונות של ציוד לגילוי וכיבוי אש כפי שהם באים לידי ביטוי בשיטת הפעולה של המערכת גם בבית פרטי:

א. גלאים לגילוי אש – בכל מערכת שמשולבת בתוך הבית הפרטי יש גלאים. התפקיד של הגלאים הוא כמובן לגלות את האש, והם יכולים לעשות את זה באמצעות זיהוי של העשן, החום, הלהבה או הפחמן החד חמצני. היות והגלאים משולבים בתוך המערכת, הם פועלים בצורה אוטומטית וללא מגע יד אדם.

ב. רכזתהצורך בציוד לכיבוי אש בבית פרטי נובע מעצם זה שהיא מחוברת לרכזת. בזכות החיבור לרכזת, יש התקן אלקטרוני שמקבל קריאות מהגלאי ומחליט מתי לתת התראות שריפה. כאשר התראות השריפה יוצאות לדרך, כל שנותר הוא להתחיל את הפינוי מהמבנה.

ג. תגובה מהירה – ציוד גילוי אש מקצר את מהירות התגובה. בבתים פרטיים, בניגוד לעסקים או למבנים ציבוריים גדולים למשל, מהירות התגובה קריטית כי כל שנייה חשובה. אם לא מגיבים במהירות לדליקה או לשריפה, התוצאה עלולה להיות נזק בלתי הפיך.

לבסוף, כדאי להזכיר שהתקנת ציוד לכיבוי אש בבית פרטי יכולה להוריד עלויות ביטוח. בהקשר הזה, מדובר על הוצאה משתלמת שגם מעלה את ערך הנכס וגם מורידה את עלויות התחזוקה השוטפת והרגילה שלו.

שינוי גודל פונט