גופי תאורה נפוצים ב-2020

אחד המאפיינים הבולטים של תחום עיצוב הפנים ב-2020 הוא השימוש בגופי תאורה מרשימים. אם בעבר נחשבו גופי תאורה למותרות או לפריבילגיה, הרי שכיום ברור שיש להם תפקיד אסתטי ופונקציונאלי. מצד אחד, גופי התאורה הם אלו שקובעים את האווירה בחלל הפנים. מצד שני, השימוש בתאורה הוא יום יומי ואינטנסיבי ובעזרתם ניתן ליצור אשליה אופטית של חלל גדול ומרווח גם בחדרים יחסית קטנים.

הנה למשל כמה גופי תאורה נפוצים שהשתלטו על הקטלוגים של 2020 וצפויים להמשיך ללוות אותנו גם בשנים הבאות:

א. פרופיל תאורהפרופיל תאורה מרכזת במוצר אחד את כל הדרישות מגוף תאורה איכותי ויעיל. קודם כל, הפרופיל עצמו בדרך כלל מיועד לתקרה ולכן הוא חוסך במקום. שנית, בתוך הפרופיל ניתן לשלב סוגים שונים של נורות לד או ליבון. שלישית, הפרופיל יכול להיות מיוצר מאלומיניום וכך הוא נשאר עמיד בפני קורוזיה, בלאי, שחיקה ונזקים.

ב. נברשת תאורה גדולה – מי שאוהב את הסגנון הקלאסי ישמח לדעת שנברשת התאורה חוזרת לאופנה. כאן מדובר על נברשת תאורה גדולה שנפוצה מאוד בקטלוגים של 2020 כי היא חוסכת את הצורך בשילוב פריטי ריהוט נוספים לבית. במילים אחרות, הנברשת ממילא תופסת את מלוא תשומת הלב ובזכותה לא צריך להשקיע בעוד רהיטים.

ג. מנורת תקרה לד דק עם שלט – אי אפשר לדבר על הטרנדים של 2020 בלי להזכיר את מנורת התקרה שמגיעה עם שלט לבחירת צבעים ולעמעום עוצמת האור. כאן מדובר על גוף תאורה דק במיוחד בעובי של 5 ס"מ ועם מנורות לד חסכוניות, שתורמות לחלל הפנים ומתכתבות עם סגנון עיצוב מודרני.

כיצד בוחרים גוף תאורה?

בחירה נכונה של גוף תאורה יכולה לשאוב השראה מהדגמים הנפוצים של 2020. במקביל, כדאי לבדוק את המפרט המלא של כל גוף תאורה ואת המיקום הנכון עבורו.

בנוסף, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי קוטר ועוצמה של כל גוף תאורה או לגבי פערי המחירים בין הדגמים הפופולאריים. לאחר מכן, כל שנותר הוא לתאם התקנה שתחמיא לחלל הפנים ולבית.

שינוי גודל פונט