סוגי צמיגים לרכב

פנצ'ריה מאפשרת לבעלי רכבים לבחור מבין מגוון רחב של צמיגים. בגלל שהצמיג הוא האביזר היחיד שמחבר בין הרכב לבין הכביש, יש משמעות גדולה לשאלה כיצד בוחרים אותו. בעזרת בחירה נכונה של הצמיג ניתן לחסוך בהוצאות הדלק, למנוע בלאי ושחיקה ולהגביר את תחושת היציבות והבטיחות על ההגה. מצד שני, לא כל בעלי הרכבים יודעים לבחור את הצמיג שמתאים גם להם וגם לדרישות היצרן.

הנה למשל כמה סוגים צמיגים לרכב שמתוכם אפשר לבחור:

א. צמיגי נוסעים – הסוג השכיח ביותר של צמיגים שנמכרים כמעט בכל פנצ'ריה הם בעלי חתך גבוה. המשמעות של חתך גבוה היא אורך חיי צמיג גבוהים ונסיעה חלקה ברכבים משפחתיים, כמו גם דירוג מהירות נמוך יחסית. בנוסף, היתרון של צמיגי נוסעים הוא אחיזה טובה גם על כביש רטוב, התאמה לכל עונות השנה ועיצוב שמתוכנן לנסיעה שקטה.

ב. צמיגי טיולים – סוג אחר לגמרי של צמיגים הם אלו שמיועדים לטיולים. כאן מדובר על צמיגים בעלי חתך נמוך יותר בהשוואה לצמיגי נוסעים, עם רוחב שעוזר לשיפור האחיזה גם במהירות גבוהה. כמו כן, לצמיגי טיולים טווח דירוג מהירות רחב ואפשר לבחור בין צמיגים רב-עונתיים לבין צמיגים עונתיים.

ג. צמיגי ביצועים – אי אפשר לדבר על סוגים שונים של צמיגים בלי להזכיר את הדגמים שמיועדים לשפר את הביצועים של הרכב. בזכות חתך נמוך וקוטר חישוק גבוה, הצמיגים הללו מספקים אחיזה מעולה גם בפניות והם מבטיחים שליטה מלאה במהירויות גבוהות במיוחד. כמו כן, אפשר לבחור אותם בדגמים חד-עונתיים.

איך בוחרים צמיגים לרכב?

היכרות עם הסוגים הבולטים של צמיגים לרכב היא הצעד הראשון והחשוב ביותר בהתאמה שלהם לצרכי הלקוחות. בשלב השני, אפשר להתייעץ עם נציגי פנצ'ריה ולהשוות את חוות הדעת שלהם להנחיות של היצרן. כאשר מתייחסים בצורה נכונה להנחיות של היצרן, מגבירים את כושר האחיזה של הצמיגים ומגדילים את הסיכוי ליהנות מהם לאורך זמן.

בסופו של דבר, החלפת צמיגים מתבצעת אחת לכמה שנים. בתדירות כזו, שווה להשקיע בצמיגים איכותיים ולהכיר את ההבדלים בין הדגמים הקיימים.