מטבח

כל האפשרויות שחיפשתם לעיצוב המטבח

אחד החלקים החשובים ביותר לעיצוב בבית, הוא כמובן המטבח שלכם. המטבח הוא כבר מזמן לא רק האזור שבו אתם מכינים אוכל. כיום, יש מגמה של שילוב בין המטבח לבין אזור ההארחה והאוכל, אף כי בחלק מהמקרים – עדיין יש הפרדה מוחלטת בין שני האזורים הנ"ל. הדבר החשוב ביותר שצריך לזכור הוא שבכל מקרה, יש לכם מגוון רחב יחסית של אפשרויות לעיצוב המטבח שלכם. מכאן רק צריך לבחור את הדרך שמתאימה לכם.

האלמנטים שכדאי לשים לב אליהם

  • התקנת אריחי קרמיקה – אריחי הקרמיקה נמצאים בשימוש נרחב מאד ברוב המטבחים בישראל. את האריחים נהגו להתקין על הקיר אשר מוצב מעל לסביבת הכיור. הסיבה לכך היא שהקרמיקה עמידה מאד בפני תנאים של לחות, מים ורטיבות, ומכאן היא מהווה חיפוי איכותי מאד. כמובן שאפשר למצוא אריחים מגוונים מאד, בשלל צבעים, לעיצוב מוצלח.
  • התקנת פרקטים למטבח – לכאורה, הפרקט שעשוי מעץ, עלול להיות רגיש מאד לסביבה הרטובה והלחה של המטבח. בפועל, יש דווקא התאמה מושלמת בין הפרקטים לבין הסביבה של המטבח. התשובה היא פשוטה מאד – אפשר להתקין פרקטים מלמינציה. אלו פרקטים מחומרים מלאכותיים, שהם עמידים הרבה יותר. מומלץ במטבח להתקין פרקטים עם רמת שחיקה גבוהה יותר משאר הבית, בשל העובדה שמדובר על אזור רווי בפעילות.
  • בחירת מזנון – אם הדבר מאפשר, כדאי לשקול בחיוב התקנה של מזנון בתוך המטבח. המזנון יכול להיות החוליה המקשרת בין המטבח לבין הסלון שלכם. כמו כן, ישנם מזנונים מעוצבים כמעין איים במרכז המטבח, ואפשר לשלב בהם גם מכשירי שונים, וגם פינת ישיבה נהדרת שבה כל המשפחה יכולה לשבת ולאכול.

מה עוד כדאי לשקול?

שימו לב שכאשר אתם מעוניינים לעצב את המטבח שלכם, יש להתייחס בכובד ראש לאפשרות של התקנת חלון בסמוך למטבח – בעיקר לצורך הוצאה של אדים בזמן תהליך הבישול. כמו כן, כשאתם בוחרים את מכשירי החשמל השונים למטבח – כדאי לשים לב גם לעיצוב שלהם.