כיצד מתנהל קורס הדרכת חתנים?         

כל זוג אשר מחליט להתחתן מבין כי מדובר באחת ההחלטות החשובות ביותר בחייו. אין ספק שחתונה היא אירוע מרגש מאוד וההכנות לקראת אירוע זה הן רבות, אך בסופו של דבר, אירוע החתונה מהווה את נקודת הפתיחה לחיים זוגיים משותפים ורשמיים בין בני הזוג, להרחבת התא המשפחתי ועוד. על מנת להבין בצורה הטובה ביותר את המשמעות של ההחלטה להינשא, את מה שצפוי לבני הזוג במסגרת חיי נישואין וכן, במידה ומדובר על שומרי דת ומסורת גם את ההלכות הרלוונטיות לצורך שמירה על קדושה וטהרה במסגרת חיי הנישואין, אין ספק שגם הכלה וגם החתן צריכים לעבור הדרכת חתנים או כלות, על ידי מדריכת כלות או מדריך חתנים מנוסים, מקצועיים ומוסמכים.

מהו קורס הדרכת חתנים?

קורס הדרכת חתנים הוא קורס שמטרתו היא להכשיר אדם המעוניין לעסוק בהדרכת חתנים, לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. לרוב, רק אדם נשוי או אדם שהיה נשוי יכול לעבור קורס הדרכת חתנים וכמובן שבכדי לעבור את הקורס המדובר עליו להיות אדם ראוי. לרוב, בטרם אדם יבחר קורס הוא יעבור ראיון קצר עם הרבנים המעבירים את הקורס, על מנת שיוודאו כי מדובר באדם הגון וירא שמיים, אשר רואה בהדרכת חתנים שליחות של ממש. מטרתו של קורס הדרכת חתנים היא להסמיך את האדם המעוניין להיות מדריך חתנים בצורה הטובה ביותר, על מנת שישמש כמדריך מקצועי ויעיל עבור כלל החתנים שמגיעים אליו. במסגרת הקורס האדם ילמד את כל מה שחשוב עבור הדרכת חתנים ובסופו של דבר לא פעם אף יעבור מבחן שרק במידה ויצליח בו, יקבל את התעודה המסמיכה אותו לעסוק בתחום.

מה כולל בו קורס הדרכת חתנים?

אז איך בעצם מתנהל קורס הדרכת חתנים? ובכן, כאמור בשלב הראשון על האדם המעוניין להיות מדריך חתנים לבחור את הקורס אשר עונה על הצרכים שלו בצורה הטובה ביותר. לאחר בחירת הקורס, עליו להתקבל לקורס באמצעות ראיון קצר על הרבנים המעבירים את הקורס. אם האדם התקבל לקורס זה, הוא ילמד בו במתכונת הלימודים ועל ידי הרבנים הטובים ביותר את כל מה שצריך עבור הדרכת חתנים ראויה ומקצועית. בתום הלמידה המתפרשת על פרק זמן הנקבע מראש עבור הקורס, האדם ידרש לעבור מבחן כלשהו על החומר הלימודי אשר אם יצליח בו, יקבל תעודה המסמיכה אותו לעסוק בתחום הדרכת חתנים. כמובן שבקורס הדרכת חתנים לומדים מעבר לכל מה שקשור לפן ההלכתי ולא פעם הקורס יגע גם בענייני אמונה, הגות ודעה הקשורים באופן ישיר או עקיף לחיי הנישואין.

אם אתה מעוניין ללמוד קורס הדרכת חתנים, חשוב מאוד שתבחר את המקום הטוב ביותר ללמוד בו קורס מעין זה. חשוב לבחון מראש מה הקורס מציע, כמה זמן הוא נמשך, מהם הדרישות שלו ומי מעביר את התכנים בקורס, בטרם בוחרים בו.