חקירות פרטיות

היכן ניתן ללמוד חקירות

יש הרבה מקצועות שניתן ללמוד ולאחר מכן להתעסק בהם לחיים ואפילו לעשות רווחים לא רעים בכלל, אך לא כולם יכולים לשלב את זה עם הרפתקאות ומסתורין. חוקר פרטי לעומת זאת יכול ליהנות מחדש בכל יום בעבודה וכולנו חלמנו להיות בלשים כשהיינו קטנים, וזה הזמן לגלו תאיך אפשר להפוך את זה למציאות ולשגרה עבודה רגילה.

חקירות פרטיות

האם חובה ללמוד חקירות?

כדי לבצע חקירות פרטיות ולסייע ללקוחות שונים אין צורך ללמוד במכללה או לעבור קורס כלשהו. יש מספר דרישות מחוקר פרטי במדינת ישראל ולימודים הם לא אחד מהם, שלא כמו מהנדסים או רופאים שהחוק לא מאפשר להם לעבור בלי הכשרה. אמנם עדיין מדובר במקצוע שנמצא בפיקוח אך הוא כולל רק צורך להתנסות 3 שנים במשרד חקירות ולאחר מכן ניתן לתת שירות ללקוח בתור חוקר אך כמובן לא לפתוח משרד חקירות משלכם, כיוון שלשם כך יש צורך ברישיון נוסף. עם זאת, המכללות והקורסים יכולים להכין אתכם טוב יותר לעולם זה ולא כדאי לפסול מראש את האפשרות.

היכן ניתן ללמוד חקירות?

  • יש מספר מוסדות בארץ שבהם ניתן ללמוד כיצד להיות חוקר פרטי והם מפוזרים מצפון ועד דרום. המכללה האזורית אשקלון, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, היחידה הארצית לחקירות וביטחון, המכללה המשותפת והמכללה הישראלית לביטחון ולחקירות, לכל אלו יש מספר מסלולים כדי להכשיר אתכם כפי אתם צריכים בפועל.
  • במהלך הקורסים לומדים על דיני ראיות, איסוף מודיעין, מעקבים ותצפיות, כיצד לחקור ולתשאל חשודים בשיטות ובמצבים שונים, הקלטות והאזנות, חוקים ונהלים וכולה.

אפשר גם ללמוד מהצבא

אנשים רבים לומדים מקצועות חשובים מאוד לחייהם משירותם הצבאי ואם הייתם חוקרים במשטרה צבאית יש סיכוי שתצטרכו לעבור הכשרה הרבה פחות מסובכת באחת המכללות ולעתים אך תכירו את העולם בצורה טובה מאוד בלי צורך לעבור שום קורס.