הזמנות לבת מצווה

הזמנות לבת מצווה בווטסאפ?

בעולם בו האינטרנט חדר אל תוך כל אורחות חיינו, בעולם בו אנשים מתקשרים זה עם זה בהיקפים גבוהים עשרות מונים מבעבר, אין מה להתפלא על הטרנד החדש של משלוח הזמנות בת מצווה בווטסאפ. זה התחיל כבר לפני כמה שנים עם הזמנות לחתונה, בר מצווה, בת מצווה ואירועים אחרים, שנשלחו באמצעות הדואר האלקטרוני, וכעת, כשהטלפונים הניידים הפכו לכלי מרכזי בחיינו, תמיד צמודים אל חיינו, המעבר אל הווטסאפ היה מתבקש וצפוי. השאלה היא, האם זה מספיק לשלוח הזמנות בווטסאפ, איך זה משפיע על תפיסת האירוע אצל האורחים, והאם בכל זאת יש מקום להשתמש בווטסאפ לפחות באופן חלקי?

הזמנות לבת מצווה

משלוח הזמנות לבת מצווה באמצעות הווטסאפ או בפורמט מודפס?

הניסיון מלמד שבכל פעם שניסינו להילחם בטכנולוגיה, הטכנולוגיה החזירה לנו מכה אחת אפיים. המעבר לשימוש בווטסאפ כדי להזמין אורחים לאירועים למיניהם, הוא תהליך התנהגותי אבולוציוני מתבקש, שנובע מהשאיפה הבלתי נלאית שלנו לנוחות, מהירות ומיידיות, ואין בכך כל דבר רע. יחד עם זאת, ממש כמו בעולם הספרים, הפורמט הדיגיטלי לא יודע לספק לנו את כל הערכים שלהם אנו מצפים מהפורמט המודפס. קריאת ספר מודפס או קריאת ספר דיגיטלי תייצרנה עבורנו את אותה התוצאה, אבל התהליך הוא אחר לגמרי, והחוויה היא שונה לגמרי. דברים אלה נכונים גם כאשר מדובר בהזמנות לבת מצווה. הזמנה דיגיטלית שכזאת תבטיח שכל האורחים ידעו מי היא כלת החגיגה, היכן נערכת החגיגה, באיזה יום ובאיזו שעה, והם ידעו את זה באופן מיידי וללא כל מאמץ מצידנו, בעלי האירוע, אבל החוויה תהיה אחרת, ובהתאם לכך גם הציפיות מהאירוע ומידת הרצינות שנייחס לו.

השימוש בווטסאפ כערוץ משלים

ללא ספק, אחד השיקולים המרכזיים לשימוש בווטסאפ הוא קלות הביצוע. בלחיצת כפתור אחת, אנו מפזרים את ההזמנות לכל האורחים, ללא מעטפות, ללא בולים וללא דואר חוזר. יחד עם זאת, אם אתם רוצים להבטיח שהאורחים שלכם לוקחים את האירוע שלכם ברצינות, שהם בונים את הציפיות הנכונות לקראת האירוע שלכם, ושאתם עוברים את התהליך הנכון כדי ליצור את האווירה המתאימה באירוע עצמו, הזמנות לבת מצווה שמודפסות כדוגמה בדפוס ברוך שטרן הן מאסט בשבילכם. אין צורך לשלוח לכולם בדואר, אבל לפחות לאורחים החשובים ביותר שלכם, האורחים שאתם רוצים לכבד ושדעתם חשובה לכם, מסרו הזמנה מודפסת ביד, ואם צריך, שלחו להם אותה בדואר. זה נשמע כמו פרט קטן, אבל אלו הם בדיוק הפרטים הקטנים האלה שבונים או הורסים אירוע, ובפרטים האלה אתם לא רוצים ליפול.